پنج‌شنبه 3 خرداد 1403
خانه / سئو / آموزش صفر تا صد سرچ کنسول گوگل

آموزش صفر تا صد سرچ کنسول گوگل

سرچ کنسول گوگل یکی از مهم ترین ابزارهایی که می توان از آن برای بررسی و بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده کنید. در واقع بعد از ثبت سایت در کنسول گوگل لازم است که نحوه کار با گوگل سرچ کنسول را نیز به خوبی یاد بگیرید تا بتوان به شکل بهتری عملکرد وب سایت خود را بهینه کرده و توسعه ببخشید. خوشبختانه به تازگی از سرچ کنسول جدید گوگل رونمایی شده است که در نسخه جدید تغییرات عمده ای چه در زمینه ثبت سایت در وبمستر جدید و چه در خصوص نحوه استفاده از آن رخ داده است که به بهبود عملکرد شما در زمینه مدیریت بهتر وب سایتتان کمک خواهد کرد. در این مقاله تلاش بر این است تا آموزش کار با google search console را به صورت گام به گام اختیار شما عزیزان قرار دهیم و شما را از جستجو در اینترنت برای پیدا کردن محتوای مورد نظرتان بی نیاز کنیم.

در این مقاله موضوعات زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • سرچ کنسول گوگل چیست؟
 • نحوه ورود به گوگل وبسمتر تولز در چند دقیقه
 • آموزش کامل ابزارهای گوگل سرچ کنسول
 • بخش overview سرچ کنسول گوگل
 • بخش URL inspection وبمستر تولز
 • بخش Performance گوگل سرچ کنسول
 • بخش Index کنسول گوگل
 • بخش Enhancenments کنسول گوگل
 • بخش Security & Manual Actions
 • بخش Legacy tools and reports
 • بخش Links وبمستر تولز
 • بخش Settings
 • بخش Submit feedback
 • بخش About new version

آشنایی با سرچ کنسول گوگل

search console google یک ابزار قدرتمند است که توسط شرکت گوگل به بازار معرفی شده است که صاحبان وب سایت ها با ثبت سایت در کنسول گوگل می توانند اطلاعات بسیار ارزشمندی را درباره عملکرد سایت خود به دست آورند. در نتیجه با بهره گیری از اطلاعاتی که توسط این ابزار کاربردی ارائه می شود، امکان تلاش برای بهبود شرایط سایت و بهینه سازی عملکرد آن برای تمامی وبمستران وجود خواهد داشت. سایت گوگل سرچ کنسول به شکلی کاملا منظم دسته بندی شده است و در سرچ کنسول جدید گوگل نیز می توانید نظم بیشتر و قابل فهم تری را در مقایسه با وبمستر تولز قبلی مشاهده نمایید.

با کلیک روی هر یک از این دسته ها به عنوان ابزار سرچ کنسول گوگل می توانید گزارشات مربوط به همان ابزار را مشاهده نمایید. در ادامه نیز می توانید با استفاده از راهنمایی های قرار گرفته توسط خود گوگل سرچ کنسول به راحتی در زمینه بهبود مشکلات احتمالی یا رفع کامل آنها گام بردارید. در نظر داشته باشید که بررسی تمامی موارد عنوان شده گوگل وبسمتر تولز و مدیریت آنها در نهایت منجر به عملکرد بهتر وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل خواهد شد.

آموزش کامل ابزارهای گوگل سرچ کنسول

همانطور که گفته شده در سایت گوگل سرچ کنسول شما با امکانات بسیار مناسبی برای بهبود عملکرد وب سایت خود در نتایج گوگل رو به رو می شوید. بعد از ثبت سایت در گوگل وبمستر زمان آن می رسد تا از ابزارهای آن به نفع بهبود عمکلرد وب سایت خود استفاده نمایید. اما موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که شناخت ابزار سرچ کنسول گوگل و یادگیری نقش آنها در تحلیل و بهینه سازی وب سایت امری مهم است و شما نمی توانید شناخت کافی موفقیتی را در زمینه بهبود عمکلرد وب سایت خود به دست بیاورید. به همین دلیل در ادامه این مقاله به آموزش سرچ کنسول گوگل و ابزارهای آن خواهیم پرداخت.

فصل 1: بررسی وضعیت سایت در گوگل با Overview سرچ کنسول

overview بخش ابتدایی پیشخوان سرچ کنسول گوگل را دربرمی گیرد. همانطور که از نام آن نیز مشخص است نگاهی کلی به وضعیت وب سایت شما خواهد داشت. در این بخش سرچ کنسول گوگل خلاصه ای از عملکرد وب سایت خود در جستجو گوگل را در بخش Performance مشاهده خواهید کرد. این بخش در نسخه پیشین سرچ کنسول با نام search analytics قابل مشاهده بود. علاوه بر آن می توانید به منظور مشاهده خلاصه ای از مهم ترین معیارها و هشدارهای گوگل از جمله عملکرد سایت در جستجو گوگل، گزارشات ایندکس و معیارهای قابلیت استفاده از تلفن همراه به بخش Coverage کنسول گوگل در همین صفحه مراجعه نمایید. این بخش نیز در گذشته تحت عنوان index status شناخته می شد.

همچنین در بخش Enhancement گوگل سرچ کنسول در صفحه خانه نیز می توانید گزارش هایی مربوط به AMP صفحات و جستجو گوگل دریافت کرده و اطلاعات مربوط به این ویژگی ها را مشاهده نمایید. امکان مشاهده سطح کلی عملکرد وب سایت خود و هرگونه مشکل اساسی که باید به آن توجه داشت باشید نیز در این صفحه کنسول گوگل فراهم است.

در نظر داشته باشید که امکان بررسی جزئی تر تمامی این بخش ها در منوهایی که با همین عنوان تعریف شده اند برای شما فراهم شده است و در این صفحه شما این اطلاعات را به صورت کلی مشاهده خواهید کرد.

فصل 2: ایندکس سایت در گوگل با ابزار URL inspection وبمستر تولز

با استفاده از ابزار URL inspection سرچ کنسول گوگل شما می توانید برای ایندکس صفحات مختلف وب سایت خود اقدام کرده و در نهایت نیز اطلاعاتی درباره نسخه ایندکس شده یک صفحه مشخص در اختیار شما قرار می گیرد. این اطلاعات شامل ارورهای AMP، ارورهای داده ساختار یافته و مشکلات ایندکس می شود. بخش URL inspection گوگل سرچ کنسول یکی از اصلی ترین بخش های آن به شمار می رود. چرا که از طریق این بخش سرچ کنسول گوگل می توان خطاها و مشکلات موجود در صفحات وب سایت را مشاهده و حل نمود.

فصل 3: گزارش سایت در نتایج گوگل با Performance گوگل سرچ کنسول

به کمک این بخش می توانید عملکرد وب سایت خود در موتور جستجو گوگل را با توجه به معیارهای مهم گوگل سرچ کنسول مورد بررسی قرار دهید. اطلاعاتی مثل میانگین موقعیت وب سایت در نتایج، تعداد نمایش (impression)، موقعیت، نرخ کلیک (CTR) و رشته پرس و جو برتر (query) در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از این اطلاعات موجود در کنسول گوگل عملکرد وب سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید.

این بخش شامل دو زبانه به شرح زیر است:

 1. زبانه Performance on Search result
 2. زبانه Performance on Dicscover

1. زبانه Performance on Search result

در این بخش سرچ کنسول گوگل با دو نمودار و چندین بخش دیگر رو به رو خواهید شد. نمودار اول قرار گرفته به بررسی نرخ کلیک، تعداد نمایش و موقعیت لینک های وب سایت در نتایج جستجو گوگل اختصاص پیدا می کند. نمودار دوم گوگل سرچ کنسول نیز نرخ کلیک و تعداد نمایش کلمات کلیدی مرتبط را نشان می دهد. علاوه بر آن در این قسمت سرچ کنسول گوگل این امکان را خواهید داشت که این کلمات کلیدی را از نظر موقعیت کشورهای مختلف یا سیستمی که از آن استفاده می شود نیز مورد بررسی قرار دهید.

2. زبانه Performance on Dicscover

این بخش به گزارشات مربوط به عملکرد سایت شما و چگونگی رفتار آن در موتور جستجو گوگل اختصاص پیدا می کند. اما این گزارش ها زمانی قابل مشاهده است که وب سایت شما به حداقل آستانه تعداد نمایش در موتورهای جستجو رسیده باشد.

فصل 4: وضعیت ایندکس شدن سایت با index سرچ کنسول گوگل

ایندکس شدن صفحات وب سایت نقش بسیار مهمی در رتبه سایت و نتیجه ای که در نتایج جستجو به دست می آورد، ایفا می کند. گوگل نیز بخشی از تنظیمات وبمستر تولز خود را به بحث Index و بررسی نتایج آن اختصاص داده است. شما در این قسمت گوگل سرچ کنسول می توانید ایندکس شدن صفحات وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین لازم است در نظر داشته باشید که امکان معرفی نقشه سایت از طریق این قسمت وجود خواهد داشت. این بخش سرچ کنسول گوگل نیز شامل دو قسمت است:

 1. زبانه Coverage
 2. زبانه sitemap

1. زبانه Coverage

از طریق این زبانه کنسول گوگل می توانید ببینید که کدام یک از صفحات وب سایت شما امکان ایندکس شدن را دارند و کدام یک نمی توانند ایندکس شوند. همچنین می توانید دلایل ایندکس نشدن اینک های وب سایت خود را نیز بررسی کرده و مشکلات احتمالی را رفع نمایید. این کار به مدیریت صفحات وب سایت کمک به سزایی خواهد کرد.

2. نقشه سایت (sitemap)

به کمک این بخش گوگل سرچ کنسول شما می توانید سایت مپ وب سایت خود را ثبت نمایید. همچنین می توانید از طریق کنسول گوگل خود بررسی کنید که google نقشه سایت شما را پیدا کرده است یا نه. در نظر داشته باشید که نقشه سایت نقش بسیار مهمی در فرآیند ایندکس شدن وب سایت شما دارد، در نتیجه لازم است که به آن توجه کافی را داشته باشید.

نقشه سایت نقش مهمی در موفقیت یک وب سایت ایفا می کند. در صورت تمایل می توانید برای آشنایی بیشتر با این مبحث مقاله نقشه سایت چیست را مطالعه نمایید.

فصل 5: بهبود عملکرد سایت با Enhancements کنسول گوگل

در قسمت Enhancements امکان بررسی آیتم هایی برای شما مهیا شده است که به بهبود عملکرد وب سایت و کارایی آن کمک خواهد کرد. بررسی سرعت سایت و قابلیت استفاده در موبایل از مهم ترین فاکتورهای یک وب سایت موفق است. در نسخه جدید زبانه هایی برای نشانه گذاری های breadcrumb ،logos و Sitelinks searchbox طراحی شده است که امکان بررسی دقیق هر یک از این داده های ساختار یافته را برای شما فراهم می کند. این بخش نیز شامل زبانه های زیر است:

 • زبانه Speed
 • زبانه Mobile Usability
 • زبانه Breadcrumbs
 • زبانه FAQ
 • زبانه Logos
 • زبانه Sitelinks searchbox

1. زبانه Speed

با استفاده از این زبانه سرچ کنسول گوگل می توانید سرعت سایت خود را بررسی نمایید. لازم است در نظر داشته باشید که این برنامه با توجه به real world usage data سرعت سایت شما را گزارش می دهد در نتیجه شما می توانید سرعت لودینگ و سرعت بارگذاری وب سایت خود در سیستم های دسکتاپ و گوشی های تلفن همراه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

2. زبانه Mobile Usability

در این بخش گوگل سرچ کنسول اطلاعات مفیدی در خصوص عملکرد وب سایت شما در گوشی های تلفن همراه در اختیار شما قرار می گیرد. مهمترین اطلاعاتی که در این قسمت به شما ارائه می شود، عبارت است از:

 1. قابلیت نمایش وب سایت شما روی گوشی های تلفن همراه
 2. مشکلاتی که ممکن است برخی از صفحات وب سایت شما در هنگام نمایش روی گوشی تلفن داشته باشند.

3. زبانه Breadcrumbs

گزارش ساختار یافته دیگری که توسط گوگل در سرچ کنسول جدید معرفی شده است، Breadcrumbs نام دارد. به کمک این گزارش صاحبان وب سایت ها می توانند بررسی کنند که آیا نشانه گذاری breadcrumb به درستی پیاده سازی شده است یا نه. breadcrumbs یا مسیر راهنما در واقع یک مسیر نشانه گذاری متنی است که به شما نشان می دهد که دقیقا در کجای وب سایت خود قرار گرفته اید.

breadcrumb نیز مانند دیگر گزارش های مربوط به داده های ساختار یافته به شما نشان می دهد که کدام بخش از مجموعه داده های ساختار یافته به درستی پیاده سازی شده اند و کدام یک دچار مشکل هستند. در ادامه نیز ارورهای مربوطه را به شما نمایش می دهند. در نتیجه اگر سرچ کنسول گوگل در پیاده سازی نشانه گذاری breadcrumb با مشکلی رو به رو شود، به راحتی می توانید مشکل را شناسایی و حل کنید.

4. زبانه FAQ

نمایش سوال و جواب در نتایج گوگل یکی از امکااتی که گوگل در اختیار افراد قرار داده است تا بتوانند با استفاده از آن به شکل بهتری جوابگو سوالات مخاطبین خود باشند. شما می توانید این اسکیما را روی صفحات مختلف وب سایت خود تعریف کنید و در نهایت نیز از طریق منویی که در سرچ کنسول با این نام ایجاد می شود، آن را تحلیل نمایید. گزارش مربوط به FAQ سرچ کنسول گوگل شامل موارد زیر می شود:

 1. روند خطاها (error)
 2. هشدارها (valid with warning)
 3. موارد معتبر (valid)

هر یک از ین بخش ها اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می دهند که با استفاده از آنها می توانید اسکیما FAQ وب سایت خود را به شکل بهتری مدیریت نمایید.

5. زبانه Logos

اگر شما از نشانه گذاری Logos استفاده می کنید، می توانید از گزارشی که google در بخش Logos ارائه می دهد به شکلی مناسب استفاده نمایید. در این بخش جزئیاتی درباره عملکرد و ارورهای پیش آمده در Logo markup ارائه داده می شود. این گزارش به سه بخش زیر تقسیم بندی می شود:

 1. روند خطاها
 2. هشدارها
 3. موارد معتبر

می توانید با کلیک روی هر یک از این بخش ها وضعیت آنها را به صورت جداگانه مشاهده و مورد بررسی قرار دهید.

6. زبانه Sitelinks searchbox

برای کسانی که از زبان نشانه گذاری Stelinks searchbox استفاده می کنند نیز گزارشی در نظر گرفته شده است. در این گزارش جزئیات بیشتری درباره عملکرد و ارورهای این نشانه گذاری ارائه می شود. گزارش Sitelinks search box نیز به سه بخش زیر تقسیم می گردد:

 1. ارورها
 2. هشدارها
 3. موارد معتبر

همچنین با کلیک روی ردیف قرار گرفته در پایین نمودارها نیز می توانید جزئیات بیشتری را دریافت کنید.

 

فصل 6: مشکلات امنیتی و بازنگری وبسایت با Security & Manual Actions

این قسمت به دو زیر مجموعه Manual action و Security issues تقسیم می شود که در ادامه می توانید توضیحات مربوط به هر یک از آنها را مطالعه نمایید.

1. زبانه Manual action

از طریق این بخش می توانید بررسی کنید که چه بازنگری هایی به صورتی دستی اتفاق افتاده است. در واقع زمانی که یک انسان مشخص می کند که صفحات وب سایت شما با دستورالعمل های کیفیت وبمستر گوگل مطابق دارد یا نه، یک بازنگری دستی صورت گرفت است. اکثریت این بازنگری ها به بحث تلاش برای ایندکس شدن در موتورهای جستجو مربوط می شوند.

گزارش های این بخش سبب می شوند که صفحات یا وب سایت هایی که با معیارهای ما مطابقت کافی ندارند بدون هیچگونه نشانه بصری برای کاربر، رتبه پایینی را دریافت کرده یا به طور کلی حذف شوند.

2. زبانه Security issues

در این بخش مشکلات امنیتی وب سایت شما به نمایش گذاشته می شود. در واقع در این بخش مشکلاتی نمایش داده می شوند که از نظر google ممکن است به دیگران آسیب برساند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

 1. مهندسی اجتماعی (وب سایت های فیشینگ و فریب دهنده)
 2.  هک شدن شامل حملات محتوایی یا URL
 3. آلودگی به بدافزارها مثل:
  • حملات SQL
  • پیکربندی سرور
  • حملات کدی
  • ارور قالب

فصل 7: تحلیل و بررسی وضعیت وبسایت با Legacy tools and reports

امکان مشاهده گزارش های مختلف از طریق این ابزار سرچ کنسول گوگل وجود خواهد داشت. این گزارشات عبارتند از:

 • زبانه International targeting
 • زبانه Removals
 • زبانه Crawl stats
 • زبانه Messages
 • زبانه URL parameters
 • زبانه Web Tools

1. زبانه International targeting

از طریق این بخش می توانید مخاطبین خود را بر اساس موقعیت مکانی و زبان آنها هدف قرار دهید. به همین منظور می توانید از طریق زبانه Language و Country به ترتیب زبان و کشور مدنظر خود را انتخاب نمایید. لازم است در نظر داشته باشید که اگر شما از طریق این بخش از سرچ کنسول گوگل در راستای انتخاب زبان و کشور هدف خود اقدام نمایید، گوگل با توجه به IP شما، لینک ها، جزئیات مربوط به موقعیت مکانی وب سایتتان و… موقعیت مکانی شما را تشخیص داده و وب سایت شما را در نتایج جستجو مرتبط به نمایش می گذارد.

2. زبانه Removals

به کمک این زبانه شما می توانید URLهایی را که از طریق نتایج سرچ به دست آورده اید، یعنی صفحات ایندکس شده وب سایت خود را به صورت موقت پاک کنید. لازم است در نظر داشته باشید که برای پاک کردن محتوا به طور دائم باید صفحه مربوط به آن URL را به صورت کامل پاک کرده یا به روز رسانی کنید که برای این موضوع باید چند اقدام جانبی دیگر نیز داشته باشید. اما به منظور حذف موقت یکی از لینک ها یا تصاویر وب سایت خود تنها کافی است URL صفحه ای که می خواهید حذف کنید را در این زبانه وارد نمایید تا محتوا آن از نتایج گوگل حذف شود. پس از آن می توانید در صورت تمایل از طریق همین زبانه لینک مورد نظر خود را از حالت حذف موقت خارج کرده یا اینکه به صورت کامل آن را حذف کنید. دقت داشته باشید که در صورت حذف کامل یک لینک، محتوای آن برای همیشه حذف خواهد شد!

3. زبانه Crawl stats

با استفاده از Crawl stats می توانید فعالیت های ربات های google در وب سایت خودتان را طی 90 روز گذشته مورد بررسی قرار دهید. به کمک این ابزار سرچ کنسول گوگل شما می توانید اطلاعات مربوط به تمامی محتواهایی که بارگذاری شده اند از فایل های CSS گرفته یا محتوا و عکس را مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که برای مشاهده این اطلاعات باید مالکیت وب سایت خود را تایید کنید.

4. زبانه Messages

به کمک این بخش شما می توانید ترافیکی که از طرف google به وب سایت شما فرستاده می شود را کنترل کنید. بدین ترتیب شما می توانید مشکلات وب سایت خود را شناسایی کره و علاوه بر آن از به روز رسانی های صورت گرفته آگاهی پیدا کرده و امکان بهبود موقعیت وب سایت خود را داشته باشید.

5. زبانه URL parameters

پارامترهای URL در واقع معیارهایی هستند که در ساختار URL یک صفحه قرار می گیرد. اگر وب سایت شما از پارامترهای URL برای اعمال تغییرات جزئی در صفحات (مثلاً توضیحاتی درباره رنگ) استفاده می کند یا اگر از پارامترهایی استفاده می شود که محتوای تکراری در URLها را نشان می دهد، ممکن است خزنده های google نتوانند به شکل موثری وب سایت شما را بررسی کنند.

در نتیجه به کمک این ابزار سرچ کنسول گوگل که توسط google تعیین شده است، این امکان برای شما فراهم می شود تا بتوانید به راحتی مشخص کنید که چه پارامترهایی توسط ربات های گوگل باید نادیده گرفته شوندبدین ترتیب از تکرار URL هایی با پارامترهای یکسان جلوگیری می شود.

6. زبانه Web Tools

ابزارهای این بخش سرچ کنسول گوگل در واقع سرویس هایی تحت نظارت google هستند. یکی از این بخش ها مربوط به گزارش های Ad Experience می باشد که برای شناسایی تجربیات تبلیغاتی که استانداردهای تبلیغاتی را نقض کرده اند، طراحی شده است. استاندارهای تبلیغاتی (Better Ads Standards) مجموعه ای از تجربیات تبلیغاتی است که برای کاربران آزار دهنده هستند. در صورت وجود چنین محتوایی در وب سایت شما، می توانید در این بخش سرچ کنسول گوگل گزارش های مربوط به این حوزه را مشاهده نمایید.

لازم است در نظر داشته باشید که بخش های Abusive Experiences (محتوای غیراخلاقی) و Testing tools (بررسی داده های ساختار یافته) موجود در زبانه Web Tools نیز مورد توجه وبمسترانی قرار دارد که تمایل دارند مطابق با معیارهای google فعالیت کنند.

فصل 8: مدیریت لینک های داخلی و خارجی با بخش Links وبمستر تولز

به کمک بخش Links می توانید لینک سازی های داخلی و خارجی خود را مدیریت نمایید. در واقع با استفاده از این ابزار سرچ کنسول گوگل شما می توانید ببینید که چه وب سایت هایی و با چه محتوایی به وب سایت شما لینک داده اند. با توجه به اینکه لینک سازی نقش مهمی در موفقیت یک وب سایت داردلازم است که به شکل موثری از این بخش استفاده نمایید.

فصل 9: مدیریت سطح دسترسی به سرچ کنسول با بخش Settings

از طریق این بخش می توانید لیست دسترسی های  ثبت شده در سرچ کنسول گوگل خود را مدیریت کنید. امکان افزودن دامنه های جدید یا حذف دامنه های ثبت شده قبلی، تعریف سطح دسترسی برای سایرین و تغییر آدرس سایت به کمک این بخش برای شما فراهم می باشد. جزئیات اطلاعات ثبت هر یک از این موارد نیز در اختیار شما قرار می گیرد.

فصل 10: ارتباط با گوگل از طریق بخش Submit feedback

این بخش برای ارتباط با گوگل سرچ کنسول طراحی شده است. از این طریق شما می توانید نظرات خود را ارسال کرده و با تیم search console google ارتباط برقرار کنید. بدین ترتیب این امکان برای شما فراهم می شود تا بخشی که در آن مشکل دارید یا ایده خاصی درباره بهبود آن دارید را مشخص کرده و با ضمیمه نمودن یک اسکرین شات موضوع را مطرح نمایید.

فصل11: بخش About new version درباره نسخه جدید سرچ کنسول گوگل

با توجه به معرفی سرچ کنسول جدید گوگل و ایجاد تغییرات در نسخه قبل نیاز است که کاربران با این نسخه جدید آشنایی پیدا کنند. در این بخش شما با آموزش وبمستر تولز جدید رو به رو خواهید شد. همچنین مهم ترین تفاوت میان سرچ کنسول جدید گوگل و نسخه قدیم آن را نیز می توانید بررسی نمایید. در نظر داشته باشید که در نسخه قبلی از عناوین متفاوتی برای بخش های مختلف سرچ کنسول استفاده می شد. در این قسمت شما می توانید نام های جاگزین را مطالعه و بررسی نمایید.

در این مقاله تلاش ما بر این بوده است تا شما را با تا حدودی با ابزارهای سرچ کنسول گوگل آشنا نماییم. مشخصاً یادگیری هر یک از ابزارهای قرار گرفته در این سرویس ارزشمند نیز موضوع مهمی است که در مقالات اختصاصی نوشته شده، به بررسی آنها به صورت جامع تر پرداخته ایم. امید است آموزش صفر تا صد سرچ کنسول گوگل برای شما همراهان عزیز مفید واقع شده باشد.

منبع: میزبان فا

درباره‌ی ترمه آکادمی

همچنین ببنید

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست؟

یکی از موضوعاتی که در رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو نقش مستقیمی ایفا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *